Tradycja i doświadczenie

Firma Danakol od szeregu lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji najwyższej jakości mebli szkolnych, przedszkolnych i biurowych. Naszym klientom dostarczamy niestandardowe meble dostosowane do potrzeb placówek oświatowych jak również do potrzeb indywidualnych. Kolekcje mebli realizujemy w/g naszych wzorów, jak również w/g wzorów, rysunków technicznych, zdjęć, odręcznych rysunków naszych klientów. Oprócz mebli szkolnych i przedszkolnych zajmujemy się również produkcją mebli do biur, sklepów, ośrodków wystawienniczych.
Wiele produkowanych kolekcji mebli w/g koncepcji klienta dystrybuowana jest przez naszych partnerów do szkół i przedszkoli w krajach Unii Europejskiej.


Jesteśmy bardzo elastyczni co do wszelkich zmian jak i do ilości sztuk produkowanych w serii. Większość kolekcji mebli (do samodzielnego montażu) pakowane są i zabezpieczane w odpowiednie kartony co daje możliwość wysyłki do końcowego klienta poprzez firmy kurierskie.


Przykłady naszych produktów:


Jakość i precyzja

Jako producent mebli do szkół i przedszkoli szczególnie dbamy o ich jakość i precyzję wykonania. Wszystkie nasze produkty muszą być tak wykonane, aby przeszły wszelkie procedury weryfikacyjne w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa dzieci.
Nasze kolekcje posiadają niezbędne certyfikaty, które pozwalają na użytkowanie ich w szkołach i przedszkolach.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dokładając wszelkich starań, aby nawet najbardziej wyszukane i wymagające projekty były realizowane zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.


Nie jest dla nas problemem krzywo liniowość elementów w zakresie wycinania jak i wykończenia krawędzi. Każdy etap w procesie produkcji jest sprawdzany, co daje nam pewność, że nie wystąpią błędy.

Na etapie końcowym produkowanej serii, przed ostatecznym pakowaniem, wybrany losowo mebel jest skręcany i sprawdzana jakość wykończenia. Oznakowania i taśmy pakowe są z oznaczeniem klienta.


Nie jest dla nas problemem krzywo liniowość elementów w zakresie wycinania jak i wykończenia krawędzi. Każdy etap w procesie produkcji jest sprawdzany, co daje nam pewność, że nie wystąpią błędy.

Proces uruchomienia produkcji

Przyjęcie kolekcji mebli do produkcji odbywa się kilku etapowo...


  1. Zapoznanie się z oczekiwaniami klienta (rysunkiem, zdjęciem, dokumentacją techniczną itp.).
  2. Omówieniem materiałów z jakich mają być wykonane elementy, jak również rozwiązania techniczne.
  3. Wstępną wyceną pozwalającą ocenić, czy mieścimy się w oczekiwaniach klienta co do ceny.
  4. Wykonanie prototypu.
  5. Zatwierdzenie prototypu i określenie końcowej ceny.
  6. Wdrożenie do produkcji.